Најнови статии

 • Совршената замена од Грир Хенрикс
  Совршената замена од Грир Хенрикс Совршената замена (или оригинал The wife between us) ми го привлече вниманието затоа што веднаш штом излезе од печат почна да се искачува на сите топ листи и не можев да не ја прочитам. Се сеќавам дека беше недела, па…
  Коментирај Повеќе
 • Еленор Олифант е океј - Гејл Ханимен
  Еленор Олифант е океј - Гејл Ханимен Оваа книга годинава беше на едно од првите три места на сите можни позначајни избори, награди, листи на најпродавани книги. Слушнав дека правата за филм веднаш ги лапнала брилијантната Рис Витерспун која очигледно си има зададено цел во изминатите неколку…
  Коментирај Повеќе
 • Го имам твојот број - Софи Кинсела
  Го имам твојот број - Софи Кинсела Тие што ме знаат уште од основањето на sakamknigi.mk знаат дека Кинсела отсекогаш беше (и остана) една од моите најомилени авторки. Ретките се таквите како неа што знаат да ме изнасмеат до солзи и да направат да се почувствувам убаво,…
  Коментирај Повеќе

Само еден единствен поглед - Харлан Кобен

Автор 
Оцена
(39 оцени)

Само еден единствен поглед - Харлан Кобен

Што ќе се случи кога меѓу фотографиите на вашите деца ќе најдете една што не припаѓа таму?

Што ќе се случи кога на таа фотографија ќе го забележите вашиот сопруг сликан пред повеќе од дваесет години?

Што ќе се случи кога ќе видите дека девојката до него на сликата има прецртано лице со Х?

Што ќе се случи кога ќе му ја покажете фотографијата на сопругот?

Што ќе се случи кога утредента се будите и сфаќате дека сопругот исчезнал, оставајќи ве сама со децата, а немате поим ни каде ни зошто?

Уште еден напнат трилер на Харлан Кобен кој нема да ве остави рамнодушни.

напишете коментар (Ве молиме пишувајте на кирилица)

Остави коментар како гостин

0
условите.
 • Sakam da znam dali i na ova kniga ima makedonski prevod ako go ima kade moze da se kupi i kolku kosta pozdrav.

  0 Like
 • Македонски превод не сум видела, мојот примерок го купив во Табернакул, но е на српски во издание на Лагуна од Белград.

  0 Like
 • Сите статии кои ги напиша за книгите на овој автор толку многу ме привлекоа што сум во состојба да отидам во било која издавачка куќа и да ги молам за да ги преведат и издадат :) ОДЛИЧНО звучат сите статии!

  0 Like
 • Srpskiot e lesen za citanje i ne e nikakov problem barem za mene samo kade gi ima da se kupat jas starno mnogu se zainteresirav za knigite na Harlan Koben

  0 Like
 • Мими, кај нас сум ги видела во топер и табернакул на српски, и во икона на англиски.Ако сакаш во електронска форма можеш да ги симнеш од www.baneprevoz.com. Поздрав од мене

  0 Like

Авторски Права

Сите права врз содржините на веб страната се задржани од страна на издавачката куќа САКАМ КНИГИ. 



Ниту еден дел од содржините не смее да се презема без писмена согласност на Сакам Книги.

Контактирајте нѐ

Вашето мислење ни е важно!

Можете да ни пишете порака преку нашата контакт страна . Со оглед на големиот број мејлови кои ги добиваме секој ден, се извинуваме ако не успееме да одговориме на сите.


contact@sakamknigi.mk
ivana@sakamknigi.mk

Тука Сме

сакам новости

Пријавете се доколку сакате да добивате новости за попусти и интересни настани!

Follow us on Twitter