Најнови статии

 • Совршената замена од Грир Хенрикс
  Совршената замена од Грир Хенрикс Совршената замена (или оригинал The wife between us) ми го привлече вниманието затоа што веднаш штом излезе од печат почна да се искачува на сите топ листи и не можев да не ја прочитам. Се сеќавам дека беше недела, па…
  Коментирај Повеќе
 • Еленор Олифант е океј - Гејл Ханимен
  Еленор Олифант е океј - Гејл Ханимен Оваа книга годинава беше на едно од првите три места на сите можни позначајни избори, награди, листи на најпродавани книги. Слушнав дека правата за филм веднаш ги лапнала брилијантната Рис Витерспун која очигледно си има зададено цел во изминатите неколку…
  Коментирај Повеќе
 • Го имам твојот број - Софи Кинсела
  Го имам твојот број - Софи Кинсела Тие што ме знаат уште од основањето на sakamknigi.mk знаат дека Кинсела отсекогаш беше (и остана) една од моите најомилени авторки. Ретките се таквите како неа што знаат да ме изнасмеат до солзи и да направат да се почувствувам убаво,…
  Коментирај Повеќе

Ве интересира кои книги се наоѓаат на листата на најпродавани и најчитани книги во Америка месецов? Со оглед на тоа што Њујорк Тајмс има неколку листи, не можеме да ви ги пренесеме сите, па еве само дел од најпродаваните книги за август:

 1. THE CUCKOO'S CALLING by Robert Galbraith
 2. INFERNO by Dan Brown
 3. GONE GIRL by Gillian Flynn (Ејми ја нема)
 4. AND THE MOUNTAINS ECHOED by Khaled Hosseini (И планините одекнаа)
 5. THE ENGLISH GIRL by Daniel Silva
 6. THE OCEAN AT THE END OF THE LANE by Neil Gaiman
 7. THE HUSBAND'S SECRET by Liane Moriarty
 8. A DANCE WITH DRAGONS by George R. R. Martin
 9. THE CASUAL VACANCY by J. K. Rowling
 10. BEAUTIFUL RUINS by Jess Walter
 11. JOYLAND by Stephen King
 12. FIFTY SHADES OF GREY by E. L. James (Педесет нијанси на сиво)
 13. THE ALCHEMIST by Paulo Coelho (Алхемичарот)
 14. WHERE’D YOU GO, BERNADETTE by Maria Semple
 15. THE LIGHT BETWEEN OCEANS by M. L. Stedman

Доколку сакате да ги погледнете сите листи, може да ја посетите веб страната на Њујорк Тајмс.

Page 1 of 9

Авторски Права

Сите права врз содржините на веб страната се задржани од страна на издавачката куќа САКАМ КНИГИ. Ниту еден дел од содржините не смее да се презема без писмена согласност на Сакам Книги.

Контактирајте нѐ

Вашето мислење ни е важно!

Можете да ни пишете порака преку нашата контакт страна . Со оглед на големиот број мејлови кои ги добиваме секој ден, се извинуваме ако не успееме да одговориме на сите.


contact@sakamknigi.mk
ivana@sakamknigi.mk

Тука Сме

сакам новости

Пријавете се доколку сакате да добивате новости за попусти и интересни настани!

Follow us on Twitter