Најнови статии

 • Совршената замена од Грир Хенрикс
  Совршената замена од Грир Хенрикс Совршената замена (или оригинал The wife between us) ми го привлече вниманието затоа што веднаш штом излезе од печат почна да се искачува на сите топ листи и не можев да не ја прочитам. Се сеќавам дека беше недела, па…
  Коментирај Повеќе
 • Еленор Олифант е океј - Гејл Ханимен
  Еленор Олифант е океј - Гејл Ханимен Оваа книга годинава беше на едно од првите три места на сите можни позначајни избори, награди, листи на најпродавани книги. Слушнав дека правата за филм веднаш ги лапнала брилијантната Рис Витерспун која очигледно си има зададено цел во изминатите неколку…
  Коментирај Повеќе
 • Го имам твојот број - Софи Кинсела
  Го имам твојот број - Софи Кинсела Тие што ме знаат уште од основањето на sakamknigi.mk знаат дека Кинсела отсекогаш беше (и остана) една од моите најомилени авторки. Ретките се таквите како неа што знаат да ме изнасмеат до солзи и да направат да се почувствувам убаво,…
  Коментирај Повеќе

Што мислите за порталот?

Овде можете да нѝ кажете што мислите за нас...

Дали Ви се допаѓа оваа страна?

Дали често ја посетувате?

Дали ја предложивте некому?

Дали имате некој предлог за нас?

Критика, пофалба, сугестија...

Сè што сакате да ни кажете, кажете го овде на оваа страна. Вашето мислење нѝ е поважно од сè. Сакаме да Ве сослушаме затоа што сепак ова е страна создадена за сите нас, а не само за НАС (Креаторите на www.sakamknigi.mk). Па повелете, Ве слушаме и читаме...

напишете коментар (Ве молиме пишувајте на кирилица)

Остави коментар како гостин

0
условите.
Вчитај претходни коментари
 • Е сега ова ја усложнува работата. Досега бев во ситуација кога сакав да и заблагодарам на Ивана - а никако да ги најдам соодветните зборови..еквивалент за сето ова што таа го прави. А сега Анелим, зар и ти сине Бруте? Зарем и ти ме ставаш во ситуација, кога после твоите коментари и зборови ...јас сум матирана, зошто што и да кажам нема да ти ја долови радоста која ме натера да ја почувствувам. Анелим, освен тоа што си "кодирана" во својот username, (а by the way - it's easy to decode it...хахах) како мене, ти си навистина ЗЛАТО кое никогаш и за никого не штеди на зборови.И секако, Ивана, Марија А, Марина, Марина С, Нате, Јелена, бисера, Марија Н..(извинете ако заборавам некого)...ви благодарам пред се, затоа што сте прекрасни пријателки, а потоа и одлични познавачи на книги. И така, денес е еден убав ден...на Јелена и го честитавме роденденот, а ете јас денес празнувам еден месец членство... безмалку 200 коментари, и 10-тина нови пријатели за кои сум бескрајно благодарна.

  0 Like
 • Морав, под името не ме прифаќаше, а од принцип не ставам презиме речиси никаде :) Нема врска, си се знаеме веќе :)) Благодарам за убавите зборови :)))

  0 Like
 • Mnogu ubava i korisna web stranica. Dosega citavme i baravme knigi na srpski, hrvatski i sl. no sega ima i na nasiot majcin jazik. Mnogu pofalbi i prodolzete i ponatamu i zbogatuvajtego fondot na knigi za da mozeme poveke da citame i prevzemame.

  Uste ednas BRAVO i Pozdrav

  0 Like
 • Многу ми се допаѓа вашиот портал и имам само пофалби за вас.Веке го препорачав на моја пријателка.Од кога ја открив оваа страна секој ден ја посетувам ПОЗДРАВ

  1 Like
 • ODLICNA WEB STRANICA, SLUCAJNO JA OTKRIV, NO VEKE JA OBOZAVAM!

  0 Like
 • Во животот велат ништо не е случајно, но јас ве открив навистина случајно и одамна се немам толку израдувано.ВЕ голтам ,ве вдишувам и ве поттикнувам да работите неуморно ...сепак ние од оваа страна сме тие што се гладни за убаво пишаниот збор за убавата мисла.Преубав портал на нашиот ни милозвучен македонски јазик .ВЕ поздравувам.Светлана

  1 Like
 • Od samiot pocetok setam niz ovaa web strana i otkriv interesni knigi a komentarite za niv vredat mnogu-prv cekor do kupuvanje na kniga.
  Odamna sakav da i cestitam na Ivana za potegot i pozdrav do site clenovi.

  1 Like
 • Iskreno mi se dopaga mnogu ovoj sajt, ima prekrasen izbor na knigi a i kritiki za istite, sto doveduva do polesna odluka okolu kupuvanjeto na nekoja od knigite!

  Navistina SUPER E!

  1 Like
 • Одличен сајт. За пофалба. Дефинитивно би го препорачала на сите што ги знам, па и на тие што не ги знам. Имате моја 100 % поддршка во се` што правите. Само напред! Продолжете така.
  Супер сте. Е, сега јас имам мал предлог. Не знам дали можете тоа да го направите или не, сепак јас да си кажам. Би сакала вашите лични книги- т.е. од вашата издавачка куќа да добијат свое специјално катче каде можеме да видиме нивна листа, кои се тие книги, кој ги напишал, коментари за нив и сл.
  Исто како што направивте со жанровите, би сакала така да направите и со книгите од издавачката куќа.
  Ќе ви бидам вечно благодарна за тоа. Навистина би сакала вашите издадени книги да можат да се најдат на едно место. Ви благодарам, прекрасни сте! ;) ^_^

  0 Like
 • Гостин - Sofija

  Zdravo! Odlicni,prekrasni,predobri,imam dosta vasi knigi i pofalbite se iskreni :) Bidejki komentiram kako gostin,i nemozev bas da se snajdam na stranata dali nekade na drugo mesto mozam da go napisam ova,no sakav da ve prasam koga ke izlezat 4 i 5 del od Samanta Jang od serijalot dablin strit ( Skotland Strit & Indijana Place) bidejki veke gledam deka po nekoi srpski poratli se objavuvaat i prodavat?Vi blagodaram odnapred i se izvinuvam ako postavuvam prasanja na pogresno mesto :) :) Pozdrav Sofija

  0 Like

Авторски Права

Сите права врз содржините на веб страната се задржани од страна на издавачката куќа САКАМ КНИГИ. Ниту еден дел од содржините не смее да се презема без писмена согласност на Сакам Книги.

Контактирајте нѐ

Вашето мислење ни е важно!

Можете да ни пишете порака преку нашата контакт страна . Со оглед на големиот број мејлови кои ги добиваме секој ден, се извинуваме ако не успееме да одговориме на сите.


contact@sakamknigi.mk
ivana@sakamknigi.mk

Тука Сме

сакам новости

Пријавете се доколку сакате да добивате новости за попусти и интересни настани!

Follow us on Twitter