Најнови статии

 • Совршената замена од Грир Хенрикс
  Совршената замена од Грир Хенрикс Совршената замена (или оригинал The wife between us) ми го привлече вниманието затоа што веднаш штом излезе од печат почна да се искачува на сите топ листи и не можев да не ја прочитам. Се сеќавам дека беше недела, па…
  Коментирај Повеќе
 • Еленор Олифант е океј - Гејл Ханимен
  Еленор Олифант е океј - Гејл Ханимен Оваа книга годинава беше на едно од првите три места на сите можни позначајни избори, награди, листи на најпродавани книги. Слушнав дека правата за филм веднаш ги лапнала брилијантната Рис Витерспун која очигледно си има зададено цел во изминатите неколку…
  Коментирај Повеќе
 • Го имам твојот број - Софи Кинсела
  Го имам твојот број - Софи Кинсела Тие што ме знаат уште од основањето на sakamknigi.mk знаат дека Кинсела отсекогаш беше (и остана) една од моите најомилени авторки. Ретките се таквите како неа што знаат да ме изнасмеат до солзи и да направат да се почувствувам убаво,…
  Коментирај Повеќе

Трејлер за филмот The host по истоимената книга од Стефани Мајер.

Премиерата на филмот беше на 29ти Март, 2013 година. Филмот трае 125 минути, но нема позначајни глумци.

Статијата за книгата може да ја прочитате на овој линк: Домаќин од Стефани Мајер.

The Host (2013) on IMDb

Media

Трејлер за филмот Парфем: Приказна за еден убиец по истоимената книга.

Филмот е излезен на 05. Јануари, 2007 година. Трае 147минути, а главните улоги ги играат: Бен Вишав, Дастин Хофман, Алан Рикман.

Статијата за книгата може да ја прочитате на овој линк: Парфем.

Perfume: The Story of a Murderer (2006) on IMDb

Media

Трејлер за филмот One for the Money по истоимената книга од Џенет Иванович.

Премиерата на филмот беше на 27ми Јануари, 2012 година. Филмот трае 91 минута, но нема позначајни награди и страшно добри критики и покрај симпатичната Кетрин која ги освои срцата на милиони гледачи на серијата Вовед во анатомија.

Статијата за книгата може да ја прочитате на овој линк: Еден за парите од Џенет Иванович.

One for the Money (2012) on IMDb

Media

Page 1 of 3

Авторски Права

Сите права врз содржините на веб страната се задржани од страна на издавачката куќа САКАМ КНИГИ. Ниту еден дел од содржините не смее да се презема без писмена согласност на Сакам Книги.

Контактирајте нѐ

Вашето мислење ни е важно!

Можете да ни пишете порака преку нашата контакт страна . Со оглед на големиот број мејлови кои ги добиваме секој ден, се извинуваме ако не успееме да одговориме на сите.


contact@sakamknigi.mk
ivana@sakamknigi.mk

Тука Сме

сакам новости

Пријавете се доколку сакате да добивате новости за попусти и интересни настани!

Follow us on Twitter